Güzellik

Cilt Bakımda C Vitamini Serumu Nasıl Kullanılır?

C vitamini serumu, cilt bakımında popüler bir üründür. C vitamini, cilt bakımında çeşitli formülasyonlarda ve ürünlerde kullanılan bir bileşendir. Nemlendiricinizden gece kremlerine kadar birçok şekilde C vitamini kullanılır. Ancak serum favori olmaya devam ediyor. En iyi yanı, daha etkili çalışmalarını sağlamak için en sevdiğiniz ürünlerin altına uygulanabilir.

İnsanların C vitamini serumlarını kullandığını duymuş ve serum formunun neden bu kadar popüler olduğunu merak etmiş olabilirsiniz. Bunun nedeni serumların formülasyonunda yatıyor. Serumlar konsantre formdadır ve çoğu durumda cilt yaşlanmasının belirtileri olan belirli bir cilt sorununu çözme olasılığı yüksektir. Damlalı olan şişelerde gelirler, böylece çok fazla kullanmanıza gerek kalmadan ne kadar kullandığınızı gerçekten sınırlayabilirsiniz.

Artık serum formundaki C vitamininin neden tercih edildiğini bildiğinize göre, bir sonraki soru C vitamini serumunun doğru şekilde nasıl kullanılacağıdır. Ve size tam olarak bunu söylemek için buradayız. Bundan önce, serumu bu kadar güçlü kılan C vitamininin faydalarına bakalım.

C Vitamini Cildinize Nasıl Yardımcı Olur?

C vitamini cildiniz için bir iksirdir ve cilt sorunlarınızın çoğunda size yardımcı olabilir. Yüzünüzde C vitamini kullanmanın başlıca faydaları aşağıdadır.

Yaşlanmayı geciktirme

Vücudumuzda bulunan ve cildinize sıkılığını ve elastikiyetini veren bir protein olan kolajen, cildin genç görünümünden de sorumludur. Ancak yaş, güneş hasarı ve çevresel faktörler ciltteki kolajen üretimini azaltır ve ince çizgiler ve kırışıklıklar gibi cilt yaşlanma belirtilerine yol açar. C vitamini ciltteki kolajen üretimini artırarak cilt yaşlanmasına karşı savaşır ve cildinizi sıkı, elastik ve genç hale getirir.

Hiperpigmentasyon

Hiperpigmentasyon, birçok sorunu olan bir cilt sorunudur. Bu nedenle hiperpigmentasyonla savaşmanın bir yolu yok gibi görünüyor. C vitamini tam da aradığınız cevap olabilir. Melanin, cildinizin ve saçınızın renginden sorumlu olan pigmenttir. Daha fazla melanin üretimi daha koyu ten rengine neden olur. C vitamini ciltteki melanin üretimini azaltır ve dolayısıyla hiperpigmentasyonu azaltır.

Güneş hasarı

Güneş hasarı en kötüsü ve ne yazık ki saklanamayacağımız şeydir (dışarı çıkmadan önce güneş kremi sürerseniz yaparsınız!). C Vitamini, cildinizi UV kaynaklı ışık hasarlarına karşı korumaya yardımcı olan güçlü bir antioksidandır. Daha ne isterdin!

Derideki kızarıklığı azaltır

C vitamini, en etkili doğal antioksidan olmasının yanı sıra, cildi rahatlatan ve cildin kızarıklığını azaltan antienflamatuvar özelliklere sahiptir ve size pürüzsüz ve kusursuz bir cilt verir.

C Vitamini Serumu Nasıl Kullanılır

Cilt bakım ürünlerini katmanlarken kural, en inceden en kalın olana geçmektir. Bu, ürünü önce en ince kıvamda ve sonunda en kalın kıvamda uyguladığınız anlamına gelir. Tutarlılık söz konusu olduğunda serumlar arasına girer. Yani, tüm cazı yapıyorsanız serum, toner ve esans sonrasında ve nemlendiriciden önce uygulanmalıdır.

Serumları kullanmaya yeni başlıyorsanız, işte izlemeniz gereken adımlar.

Adım 1: Nazik bir temizleyici kullanarak yüzünüzü yıkayın.

Adım 2: Toner kullanıyorsanız, sonra uygulayın. Yüzünüzü yıkadıktan sonra toneri tamamen atlayabilir ve bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Adım 3: Birkaç damla serum alın, avuçlarınızın arasına sürün ve serumu yüzünüze, boynunuza ve göğsünüze uygulayın.

Adım 4: Ardından nemlendiriciyi uygulayın.

Adım 5: Son cilt bakımı adımı olarak, güzel bir güneş kremi tabakası uygulayın.

6. Adım: Makyaj rutininizle başlayın.

Not: Her adım arasında, ürünün cilt tarafından emilmesi için birkaç dakika bekleyin. Serumlar genellikle ciltte karıncalanma etkisine neden olur. Bu yüzden ilk kez kullanıyorsanız, paniğe kapılmayın. Hassas cilde sahip kişilerin bir serum kullanmadan önce bir yama testi yapması önemlidir.

Cilt Bakımında Ne Zaman C Vitamini Uygulamalısınız?

Serumu birçok kişi sabah ve akşam olmak üzere iki kez kullanırken günde bir kez kullanmanızı öneririz. Tercihinize göre sabah veya akşam.

C Vitamini Serumu Ne Sıklıkta Kullanılır?

C vitamini serumu her gün kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir Yorum

  1. Geri bildirim: E Vitamininin Cilt, Saç, Sağlık İçin 11 Potansiyel Faydası | Kadın Post Blog| Güzellik, Sağlık ve Hafta Hafta Gebelik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu