Güzellik

Egzersiz Yapmadan Önce Uygulamanız Gereken Cilt Bakımı Rutini Budur

Antrenmanlar bize enerji verir ve antrenmanla birlikte gelen ışıltıyı kim sevemez. Cildiniz kesinlikle terden faydalanır. Yoksa gerçekten mi?

Çoğumuz için spor yapmak, spor salonuna gitmek demektir. Bu, aynı ekipmanı birden fazla kişiyle paylaşmak, birçok terli elin dokunduğu yüzeylere dokunmak ve cildinize bulaşma ve cilt sorunlarını davet etme olasılıkları anlamına gelir. Yüze sürekli dokunmak ayrıca cildinizi bakteri istilasına ve dolayısıyla çatlaklara eğilimli hale getirir.

Bu yüzden spor ayakkabı ve kıyafetleri alarak kendinizi spor salonuna hazırlarken, cildinizi egzersiz için hazırlamak da önemlidir. Spor salonuna gitmeden önce uygun bir cilt bakımı rutini sürdürmek, cildinizi olası felaketlerden koruyacaktır. Bugün, takip etmeniz gereken mükemmel egzersiz öncesi cilt bakımı rutinini sizinle paylaşıyoruz.

blank

Yüzünüzü İyice Temizleyin

Spor salonuna gitmeden önce yüzünüzü iyice temizlemeniz çok önemlidir. Bir gece önceden ciltteki tüm birikintileri giderir, cilt gözeneklerinizi açar ve egzersiz için cildinizi hazırlar. Sabah spor salonuna gitseniz de gitmeseniz de sabahları nazik bir temizleyiciyle yüzünüzü yıkamak harika bir cilt bakımı alışkanlığıdır.

blank

Dudak Balsamı uygulayın

Tüm bu egzersizler, şişlikler ve şişlikler dudaklarınızı kurutabilir. Fark etmediyseniz, antrenmanlar sırasında dudaklarımızı yalama eğilimindeyiz. Bu, dudaklarınızı aşırı derecede kurutabilir ve sizi çatlamış dudaklar bırakabilir. Dudaklarınızı birkaç saat besleyip nemlendirmek ve ayrıca dudaklarınızı yalamaya direnmek için bir nedeniniz olması için bir dudak kremi sürün.

blank

Cildinize SPF Koruması Sağlayın

Hayır bayan! Spor salonundayken güneşin zararlı ışınlarından korunmuyorsunuz. Spor salonunuzun kesinlikle sahip olduğu devasa ayna, çok fazla güneş ışığının içeri girmesine ve egzersiz sırasında ona maruz kalmasına neden olabilir. Cildinizi bir SPF tabakası ile koruyun. Sabahları koşuya çıkmayı seven biriyseniz, SPF’yi atlamak cildiniz için yapabileceğiniz en kötü hata olabilir.

blank

Yüzde Makyaj Yok

Sosyal medya çağı, egzersiz yaparken makyaj yapmak gibi çılgınca şeyler yapmamıza neden oldu. Elimizden gelenin en iyisini yapma konusunda sürekli bir baskıya sahibiz. Ne yazık ki spor salonu bunun yapılabileceği yer değil. Yüz makyajınızı mümkün olduğunca ücretsiz tutun. Makyaj gözeneklerini tıkar ve cilt sorunlarına davetiye çıkarır. Egzersiz sırasındaki ter buna eklenir ve cildiniz acı çeker. Spor salonuna gitmeden önce sahip olduğunuz makyajı silin.

blank

Saçınızı Bağlayın

Bize güvenin, saçınızı yüzünüzden uzak tutarak cildinize yardımcı oluyorsunuz. Egzersiz yaptıkça saçlarınız yağlı olma eğilimindedir. Açıksa, sürekli olarak cildinize çarparak cildi tahriş eder ve sıklıkla akne ve sivilceye yol açar. Egzersiz yaparken en iyi uygulama, saçınızı yüzünüzün dışında kalacak şekilde bir at kuyruğu veya örgü şeklinde bağlamaktır.

blank

Spor Salonu Havlunuzun Temiz Olduğundan Emin Olun

Cildinizin sürekli temas halinde olduğu şey (belki elleriniz hariç) spor havlunuzdur. Yüzünüzdeki teri silmek için sık sık kullanıyorsunuz. Havlunun temiz olması cildinize herhangi bir bakteri aktarmaması ve çatlaklara neden olmaması için önemlidir. Spor salonu için yumuşak bir yüz havlusu alın ve cildinizin parlak ve problemsiz kalmasını sağlamak için temiz olduğundan emin olun.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu