İlişkiler

Eski Partnerinizi Hala Seviyorsanız Devam Etmenize Yardımcı Olacak 9 İpucu

Birbirinizi ne kadar gerçekten severseniz sevin, sizin ve eşinizin ilişkide birlikte kalamayacağınız zamanlar olabilir. Sebep, günden güne çatışmalar, hiç bitmeyen tartışmalar ve anlaşmazlıklar gibi değişkenlik gösterebilir. Bu, ilişkiyi bitirmeyi düşünebileceğiniz bir duruma yol açabilir. Birbirinizi herhangi bir şey gibi sevseniz bile, birlikte kalamayabilirsiniz. Böyle bir durumda partnerinizle bağlarınızı kopardıktan sonra devam etmek, yapılması kolay bir şey olmayabilir.

Eski sevgilini sevince nasıl devam edilir

Ancak, umudunuzu kaybetmek zorunda değilsiniz. Eski eşinizi hala sevdiğinizi hissettiğinizde ilerlemenize yardımcı olmak için bazı ipuçlarını listeledik.

Dizi

1. Gittiğini Kabul Edin

Partnerinizle artık ilişki içinde olmadığınız gerçeğini kabul etmezseniz, ilerleyemeyebilirsiniz. Siz ve eski partneriniz ilişkinizi hiçbir şeyin düzeltemeyeceği bir aşamaya geldiyseniz, o zaman gerçeği kabul etmek ve devam etmek daha iyidir. Yapabileceğiniz en iyi şey, inkar içinde yaşamayı bırakmak ve artık size geri dönmeyeceğini kabul etmektir.

Dizi

2. Onunla Tüm Bağlantıları Kes

Hala metinler gönderiyor ve ilişkinizi yeniden kurmak umuduyla eski partnerinizi arıyorsanız, o zaman kendinize cömert davranmıyorsunuz demektir. Eski partnerinizle tüm temaslarınızı keserek iyileşmenize izin verin. Umutsuzca ona mesaj atmak ve cevap beklemek yerine, kendinize ve sizin için eşit derecede önemli olan şeylere odaklanmalısınız.

Dizi

3. Anılarını Bırak

Kendisinden kalan şeylere tutunmak, anılarını bırakmanıza yardımcı olmaz. Bunun yerine daha iğrenmiş ve kırgın hissedebilirsiniz. Bir kişiyi bırakmak yeterli değildir, o kişinin anılarını da bırakmanız gerekir. Eski partnerinizle geçirdiğiniz eski güzel günleri hatırlamak, o kişiyi hayatınıza geri getirmeyecektir. Bunun için eski eşinizin tüm eşyalarınızı ona iade etmeyi deneyebilir veya bir çantaya koyup evinizin bir köşesinde saklayabilirsiniz.

Dizi

4. Çalışmalara Katılın

İnsanların ayrıldıktan sonra yollarına devam etmekte oldukça zorlanmalarının en yaygın nedenlerinden biri, bazı üretken işlerle uğraşmamalarıdır. Gözyaşı döküp eski sohbetleri yeniden okumak yerine çalışmalarınıza ve kariyerinize odaklanabilirsiniz. Eğer öğrenciyseniz, çalışmalarınızda daha fazla çaba göstermeyi ve iyi notlar almayı düşünebilirsiniz. Benzer şekilde, çalışan bir profesyonelseniz, hedeflerinize ulaşmak için çok çalışmalısınız.

Dizi

5. Üretken Şeylerde Kendinizi Meşgul Tutun

Çalışmak ve iş yerinizde çok çalışmak dışında, kendinizi anlamlı ve üretken bir şeye dahil edebilirsiniz. Örneğin, yemek yapmayı, boyamayı veya araba kullanmayı öğrenebilirsiniz. Ayrıca sığınma evlerini ziyaret edebilir ve aynı zamanda gönüllü olabilirsiniz. Bu, daha iyi ve pozitif hissetmenize yardımcı olacaktır. Sonunda, o kişiye derinden aşık olsanız bile devam edebileceksiniz.

Dizi

6. Aile Üyelerinizle Daha Fazla Zaman Harcayın

Ayrılmanızdan sonra kendinizi yalnız ve depresif hissedebileceğiniz açıktır. Böyle bir durumda aile üyelerinizle zaman geçirmek sizin için oldukça yararlı olabilir. Aile üyelerinizin size olan sevgisi, sonunda hayatınızdaki boşluğu dolduracak ve daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Ailenizden uzak kalıyorsanız, onları arayabilir ve güzel bir sohbet edebilirsiniz. Bahse girerim, bu kesinlikle daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır.

Dizi

7. Düşüncelerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşın

Arkadaşlarınız da ayrılmanızdan sonra devam etmenize yardımcı olabilir. Tek yapmanız gereken onları aramak ve duygularınızı paylaşmak. Size gerçekten değer veren ve her zaman iyiliğinizle ilgilenen arkadaşlarınız varsa, o zaman endişelenmenize gerek yok. Sonuçta, ıstırabınızı ve ağlamanızı dinleyebilecek birine sahip olmak terapötik bir şey olabilir.

Dizi

8. Yeni Beceriler Öğrenin

Gözyaşı dökmek ve mutsuz hissetmek sana asla yardımcı olmaz. Öyleyse neden bu zamanı yeni beceriler öğrenmek için kullanmayasınız? İster inanın ister inanmayın, zamanınızı yeni bir şey öğrenmek için harcamak, hayatınıza devam etmenize ve daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Sadece bu değil, aynı zamanda eski partnerinize karşı nefret ve tiksinti geliştirmekten kendinizi alıkoyabileceksiniz. Bunun için yeni bir yazılım, trekking veya kariyerinizde size yardımcı olacak bazı teknolojiler gibi her şeyi öğrenebilirsiniz.

Dizi

9. Acı ve Kızgın Hissetmekten Kaçının

Acı veren ayrılığınızın sizi gücenmiş ve acı hissettireceğini anlıyoruz. Bunun nedeni, ilişkinizin böyle bir şekilde biteceğini asla düşünmemiş olmanız ve gerçekten sevdiğiniz kişiyi kaybedeceğinizdir. Ama acı ve içerlemiş hissetmek de sana yardımcı olmaz. Öyleyse kendini kırılmış ve üzgün hissetmenin anlamı nedir? Bunun yerine kendinizi sevmeniz ve kendinize karşı cömert olmanız gerekir.

Birbirinizi bu kadar derinden sevdikten sonra devam etmenin yapılması zor bir şey olabileceğini anlıyoruz. Ancak yukarıda belirtilen noktaların yardımıyla kesinlikle aynısını yapabilirsiniz. Bunların dışında kendinize acının sizi hayatınızı yaşamaktan alıkoymaması gerektiğini hatırlatmanız gerekir. Hayat devam ediyor ve bu yüzden devam etmek için gitmene izin vermelisin.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu