Diyet

Evlilikten Sonra Kilo Vermek İçin Diyet Planı

Evlilikten sonra kilo almak çoğu kadın arasında yaygın bir sorundur. Sorun kimliği hamilelikten sonra daha belirgindir. İyi! Evlilikten sonra kilo alımını haklı çıkarmak için birçok teori verilmiştir.

Bazıları bunların evlilik sonrası bir kadının vücudundaki hormonal değişiklikler olduğunu söylerken, bazıları sadece kocalarının onları çok mutlu ettiğini ve kilo aldıklarını ve diğer gerekçelerin de kadınların kendilerine bakmayı bırakması olduğunu söylüyor.

Evlendikten sonra kendilerine pek vakit ayıramazlar, mevcut olanı yerler ve egzersiz yapmayı ihmal ederler. Evlilikten sonra kilo almanın nedeni ne olursa olsun, onu kontrol altına almalısınız.

Evlendikten sonra kilo vermenize yardımcı olacak bazı basit ve zahmetsiz ipuçları var. Bu ipuçlarını takip edin ve gururlu bir çalışan kadın olsanız bile, kilo vermek için bu basit ipuçlarını yapmak için zamanınız olacak.

Evlendikten sonra kilo vermek için bazı basit ipuçlarına bir göz atın.

blank

Pirinçten kaçının

Pirinç, özellikle egzersiz yapmadığınız zamanlarda kilo almanın ana suçlusu. Bunun yerine tam buğdaylı chapatti, soya fasulyesi, haşlanmış bezelye, nohut vb. Yiyebilirsiniz.

blank

Tam Buğday Ekmeği, Fırında Patates Ve Yulaf Ezmesi

Beyaz ekmek gibi rafine ve hızlı karbonhidratlar yerine tam buğday ekmeği, fırında patates, yulaf ezmesi ve esmer pirinç gibi tam kompleks karbonhidratlar yemelisiniz. Lif bakımından zengindirler ve tokluk hissi verirler. Bu şekilde kilo vermeye yardımcı olurlar.

blank

Omega 3 Yağ Asitleri Açısından Zengin Gıdalar

Somon, ton balığı, ceviz, zeytinyağı ve keten tohumu yağında bulunan omega 3 yağ asitleri gibi sağlıklı yağları tüketmelisiniz. Kilo vermenize ve sağlıklı kalmanıza yardımcı olur.

blank

Abur cuburları kısıtla

Abur cubur ve işlenmiş yiyecekler şeker seviyesinde, enerjide ve ruh halinde keskin bir artışa neden olur. Ayrıca metabolizma hızını da düşürürler. Kilo almaya neden olan kötü ve trans yağlar içerirler. Bu, en iyi doğal kilo verme ipuçlarından biridir.

blank

Hayvansal Proteinlerin Aşırı Alımından Kaçının

Hayvansal kaynaklardan çok fazla protein yemek kemikte kalsiyum kaybına neden olarak osteoporoza neden olur. Ayrıca kilo alımına da yol açarlar. Kırmızı et ve tavuk proteinlerinin fazlası yerine, az yağlı süt ürünleri ve baklagiller, fasulye, bezelye ve fındık gibi bitki proteinleri alın.

blank

Sınırlı Kahve Var

Çok fazla kahve içmek de kilo almaya ve kemiklerin zayıflamasına katkıda bulunur. Çok fazla kahve içmek, sizi gıdalardaki besinlerin emiliminden mahrum bırakabilir. Ayrıca hormon seviyelerinize de müdahale edebilir.

blank

Kahvaltınızı Asla Atlamayın

Kahvaltıyı atlamak, metabolizmanız tüm gün boyunca yavaş çalışacağından kilo alımı anlamına gelir. Besin açısından zengin sağlıklı bir kahvaltı yapın. Yumurta, meyve suları, yulaf, süt ve tahıllar vb. Yiyebilirsiniz. Bu, kadınlar için evde en iyi kilo verme ipuçlarından biridir. Bu, kilo vermek için en iyi beslenme ipuçlarından biridir.

blank

Demir Zengin Yiyeceklere Sahip Olun

Diyet yapıyorsanız, kadınlar için menstrüasyon ve diğer durumlarda ihtiyaç daha fazla olduğundan, yeterince demir alamayabilirsiniz. Ispanak, kırmızı et ve badem gibi demir açısından zengin yiyecekler tüketin. Bu, evlilikten sonra kadınlar için en iyi kilo verme sırlarından biridir.

blank

Kalsiyum Zengin Gıdalara Sahip Olun

Diyetinize kalsiyum açısından zengin besinler eklemeyi unutmayın. Kadınlarda osteoporoz gelişme riski daha yüksektir. Özellikle kilo verme rejimindeyseniz süt, süt ürünleri, yumurta, balık ve et vb. Yiyebilirsiniz.

blank

Bitki Bazlı Gıdalar Tüketin

Sizi doyurmak için meyveleri ve yapraklı yeşil sebzeleri yemeklerden hemen önce yiyin. Size lif sağlamak için çeşitli tam tahıllar ve baklagiller yiyin.

blank

Aralıklarla Yemek Yemek

Kilo vermek için hiçbir şey yemememiz gerektiğine dair yaygın inanışın aksine, karnınızı boş bırakmamalısınız. Bu, herhangi bir yiyeceğe aşırı yemek yemeye açlık hissi yaşamadığınız için kilo vermeye yardımcı olacaktır. Bu aynı zamanda şeker ve karbonhidrat isteklerini de azaltacaktır.

blank

Motive ol

Evlenmeden önce eski resimlerinize bakabilirsiniz ve bu sizi kilo vermeye zorlayacaktır. Otomatik olarak sebze, meyve yiyecek ve egzersiz yapmaya başlayacaksınız.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu